New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
  "Oko Cyklonu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Czwórka podróżników przebywała w wiosce wyglądającej na meksykańską. Mallory w specjalnym nakryciu głowy udawał tutejszego szamana, który zaklina boga Cajero w celu wpłynięcia na pogodę. Nieoczekiwanie wioskę zalała fala powodziowa, choć Slidersi wątpili, aby wpływ na to miały moce Mallory’ego. Diana poinformowała pozostałych, że niestety znów błądzą po nieznanych równoległych światach, a nie podążają powrotną drogą do świata Remmy’ego, ponieważ po wymianie kryształu zasilającego egipski zegar, utracił on zapisane wcześniej współrzędne. Nastąpił zjazd. W kolejnym świecie bohaterowie przeżyli spory szok - natrafili na… doktora Oberona Geigera. Naukowiec nie rozpoznał ich. Coś bredził pod nosem, po czym wszedł prosto w dziwne pole siłowe.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Bohaterowie zauważyli, że wokół nich znajduje się jedynie hotel Chandler i kilka innych budynków, a wszystko otacza dziwna bariera, ogromne pole siłowe, które oddziela tę ulicę od reszty świata. Podróżnicy mieli przebywać w tym wymiarze 18 godzin. W środku hotelu Maggie pokłóciła się z opryskliwym recepcjonistą Stu, po czym cała czwórka udała się do swojego pokoju. Remmy zaczął się zastanawiać, czy nie trafili do piekła, gdy nagle usłyszeli hałas dobiegający z piętra wyżej. Gdy Slidersi zajrzeli do pokoju na wyższej kondygnacji, okazało się, że przebywa w nim… doktor Oberon Geiger. Naukowiec przyznał, że ściągnął podróżników do tego świata, ponieważ potrzebuje ich pomocy. Wyjaśnił, że Geiger, którego wcześniej spotkali, był jego sobowtórem, prawdopodobnie ostatnim istniejącym. Dianę to zdziwiło, bo była pewna, że żaden sobowtór Geigera nie istnieje przez to, że doktor był do niedawna w stanie pływu międzywymiarowego. Oberon przyznał, że jego wcześniejsze wyliczenia Kombajnu były błędne. Wyjaśnił, że stworzył w tym świecie swego rodzaju wyspę otoczoną polem siłowym, dzięki czemu udało mu się wyjść ze stanu pływu.

Ten świat ograniczał się tylko do kilku budynków i kilkudziesięciu żyjących w nim ludzi. Maggie i Remmy poszli na zwiady do sąsiednich kamienic, gdzie spotkali policjantkę Sharon Fletcher. Kobieta pokazała im chorych ludzi, których starała się leczyć. Okazało się, że wiele osób pozostawionych na tym małym, otoczonym barierą świecie gdzieś znikało, po czym wracało z niesłychanymi deformacjami ciała. Remmy założył, że było to spowodowane albo promieniowaniem albo stapianiem się z innym wymiarem. W tym samym czasie w hotelu doktor przeprosił Dianę za wcześniejsze wykorzystanie jej do połączenia dwóch światów. Dodał, że dysponuje sprzętem umożliwiającym oddzielenie Quinna od Mallory’ego i znalezienie Colina. Kobieta zaryzykowała i zgodziła się na współpracę. Do pokoju Geigera udał się też Mallory, który zawdzięcza naukowcowi przywrócenie czucia w nogach.

Diana i Geiger zaczęli szykować sprzęt, a Mallory usiadł na specjalnym fotelu. Naukowcy skierowali w jego kierunku wiązkę laserową, która miała wywołać wibracje hiperkwantowe i w efekcie rozerwać więź między Quinnem a Mallorym. W tym samym czasie pole siłowe otaczające hotel Chandler zaczynało się niepokojąco zmniejszać. Remmy i Maggie postanowili przetransportować chorych do hotelu Chandler i pomóc im opuścić ten świat. Nagle zauważyli, że jeden z chorych wygląda jak Geiger, tyle że ma zdeformowaną twarz. Czym prędzej dwójka bohaterów pobiegła do hotelu, do pokoju Geigera, gdzie właśnie rozpoczęła się procedura rozdzielenia Quinnów.

Okazało się, że doktor po raz kolejny chciał zdradzić Slidersów. Wbrew ustaleniom z Dianą właśnie był w trakcie przenoszenia swojego ciała do ciała Mallory’ego. Na jaw wyszło to, że zdeformowani mieszkańcy tego świata to jego nieudane eksperymenty. Geiger przyznał się, że wyrwał z równoległego wymiaru mały fragment przestrzeni, odizolował go, otoczył polem siłowym i w ten sposób naukowiec wreszcie wyszedł ze stanu pływu międzywymiarowego. Teraz zamierzał połączyć się z ciałem Mallory’ego, by ostatecznie wyzdrowieć. Mallory pochodził z tego samego świata co on, więc był najlepszym sposobem. Geiger ze zniekształconą twarzą oraz Geiger, którego bohaterowie spotkali na początku pobytu w tym świecie, to był przykład nieudanego eksperymentu szalonego naukowca.

Slidersi przeszkodzili w całym procesie i zażądali od Geigera rozdzielnia dwóch Quinnów. W trakcie procesu przez krótką chwilę bohaterowie ujrzeli twarz ich dawnego Quinna, jednak po chwili powróciła twarz Mallory’ego. Geiger wyjawił, że na rozdzielenie jest już za późno, ponieważ dwóch Quinnów zachowuje się jak bracia syjamscy - jeśli jeden zostanie oddzielony, to drugi umrze. Jeśli chodzi o Colina, to doktor powiedział, że albo nie żyje albo znajduje się w innym wymiarze i pewnego dnia być może podróżnicy go spotkają. Zasmuceni Slidersi musieli niestety zrezygnować z oddzielenia ich Quinna, bo nie chcieli zabijać Mallory’ego.

Gdy pole siłowe otaczające hotel zmniejszyło się jeszcze bardziej, zdenerwowani mieszkańcy tego mikroświata wtargnęli do pokoju Geigera z żądaniem ewakuacji. Nagle recepcjonista Stu postrzelił Oberona. Doktor przewrócił się na ziemię i umierając wyjaśnił Dianie jak przy pomocy aparatury odesłać tutejszych ludzi do innego, bezpiecznego świata. Konając dał również Dianie tajemniczy mikro chip. Davis odesłała mieszkańców do innego wymiaru, a następnie Slidersi wskoczyli do swojego tunelu. Już w kolejnym wymiarze Diana sprawdziła za pomocą PDL czym jest chip od Geigera. Okazało się, że są na nim zapisane współrzędne świata Remmy’ego. Najwyraźniej gdy bohaterowie przebywali w świecie Geigera, to naukowiec zgrał z ich egipskiego zegara wszystkie współrzędne. Ostatnio po wymianie kryształu zostały one skasowane, ale dzięki chipowi bohaterowie je odzyskali. W efekcie Slidersi mogą wrócić do domu Rembrandta.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!