New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
  "Jasnowidz"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie przebywali w świecie, gdzie ludzie mieli dziwny gust smakowy - Maggie właśnie jadła żyrafoburgera i piła napój wieprzowy. Diana poinformowała przyjaciół, że dzięki chipowi od doktora Geigera Slidersi odzyskali współrzędne poprzednio odwiedzonych światów, w tym ich rodzinnych wymiarów. Podróżnicy zdecydowali, że w pierwszej kolejności wrócą do świata Rembrandta. Brown żałował jednak, że nie jest do tego przygotowany - nie znalazł dotąd broni, dzięki której mógłby pokonać okupujących nasz świat Kromaggów. Nadszedł czas zjazdu. Podróżnicy pojawili się w środku budynku ratusza. Gdy z niego wyszli, zobaczyli przed sobą tłum ludzi, którzy zaczęli wiwatować na ich cześć.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Przed ratuszem ludzie trzymali bannery z takimi hasłami jak „Rembrandt rządzi”, „Maggie, wyjdź za mnie”, „Przywróćcie Wade” czy „Zostańcie z nami”. Bohaterowie byli zdziwieni, że w świecie Remmy’ego nie ma już Kromaggów i że napotkali na komitet powitany. Na czele tłumu stała Claire LeBeau wraz ze swoim ojcem, Marciem LeBeau. Kobieta wyjaśniła, że jej rodzic jest jasnowidzem, który przewidział przybycie Slidersów do tego świata. Bohaterowie udali się do rezydencji LeBeau, gdzie dowiedzieli się, że kilka lat temu Marc miał atak serca. Po tym jak cudem przeżył to zdarzenie, jego jaźń zaczęła się łączyć z innymi wymiarami. W pewnym momencie dostrzegł podróże Slidersów i od tego czasu ich śledzi. Swoje wizje przełożył na papier, a także na obrazy, które malował. Podróżnicy byli zdumieni, że jasnowidz tak wyraźnie widział ich poprzednie przygody. Byli również zasmuceni, ponieważ okazało się, że nie trafili do świata Remmy’ego.

Marc LeBeau wyjaśnił, że gdy jego wizje i opowieści o Slidersach dotarły do mieszkańców tego świata, powstał kult, obsesja na punkcie podróżników. Ten kult bardzo pomógł podczas inwazji Kromaggów, którzy chcieli zniszczyć ten świat, ale ludzie nie poddali się, bo wierzyli, że uda im się z nimi walczyć, tak jak to robili Slidersi w innych wymiarach. Jasnowidz wyjaśnił, że naukowcy z tego świata stworzyli wirusa, który skutecznie wypędził stąd Kromaggów. Jednocześnie dodał, że bohaterowie absolutnie nie mogą opuścić tego świata. W swojej wizji dostrzegł, że jeśli czwórka podróżników ponownie otworzy portal, to po drugiej stronie natychmiast zginą. Marc zapewnił, że jego wizje zawsze się sprawdzają - wcześniej skutecznie przewidział śmierć profesora Arturo oraz Wade.

Slidersi udali się do hotelu Chandler. Bohaterowie zauważyli w telewizji serial o ich przygodach o tytule „The Sliders”. W odcinku „Powrót Arturo” widzowie mogli zobaczyć odtworzone sceny z epizodu trzeciej serii pt. „Zasady gry”. W serialu grał sobowtór Diany oraz aktorzy, którzy wcielili się w Maggie, Mallory’ego i Remmy’ego. W tym specjalnym odcinku na prośbę fanów ponownie pojawił się profesor Arturo, którego zagrał Anthony Genovese. Bohaterowie wyłączyli telewizor. Remmy był sceptyczny wobec wizji jasnowidza. Nadal chciał zjechać do swojego świata, ale wcześniej musiał zdobyć wirusa przeciwko Kromaggom.

Slidersi stwierdzili, że wezmą udział w specjalnym przyjęciu na ich cześć, dzięki czemu poznają więcej informacji o tym świecie. Nie mieli na to zbyt wiele czasu, bo do zjazdu zostały dwie godziny. Niestety Claire przekazała, że na inkubację wirusa potrzeba minimum dwóch dni, więc Slidersi mieli na jego zdobycie zbyt mało czasu. Na przyjęciu bohaterowie poznali sobowtóra Remmy’ego i Maggie oraz dowiedzieli się, że Quinn Mallory w tym wymiarze nie istnieje. Nieoczekiwanie na przyjęciu pojawiła się… Amanda Mallory, matka Quinna. Mallory jej nie poznał, ponieważ jego matka wyglądała zupełnie inaczej. Maggie wyjaśniła chłopakowi, że Amanda to matka jej Quinna. Okazało się, że kobieta jest zastępczą matką z naszego świata, którą ostatnio Quinn widział w więzieniu Kromaggów w naszym wymiarze. Po tym zdarzeniu Amanda została przetransportowana do świata jasnowidza i trafiła do obozu pracy razem z Claire LeBeau. Gdy Kromaggowie zostali wypędzeni, Claire zaopiekowała się Amandą. Niestety Mallory nie dość, że nie poznał Amandy, to powiedział jej, że jej syna Quinna w jego ciele już nie ma. Maggie pocieszyła kobietę. Okazało się, że Amanda ją pamięta - pamięta jak Quinn zjechał z nią na krótko do naszego świata (Maggie miała wtedy problemy z oddychaniem).

Jasnowidz bardzo chciał, aby podróżnicy zostali na tym świecie i dołączyli do mającego niemal religijny charakter kultu zwanego Zjazdologią. Bohaterowie mieli jednak inne plany. Nadszedł czas zjazdu - czwórka przyjaciół wróciła pod hotel Chandler, gdzie w bocznej uliczce otworzyli tunel. Niestety dziwne pole siłowe uniemożliwiło im opuszczenie tego świata. Diana zauważyła, że na szczęście zegar po przegapieniu zjazdu nie wskazuje 29 lat, a 3 kolejne dni, czyli Slidersi zyskali dodatkowy czas na znalezienie wirusa. Remmy i Maggie udali się po pomoc do Uniwersyteckiego Klubu Cztery S, w którym członkowie właśnie grali w grę planszową o Slidersach. Wielki fan podróżników, prezes klubu Vernon Peckinpah wyjawił, że na tym świecie każdy człowiek jest nosicielem wirusa zabójczego względem Kromaggów. Mężczyzna pobrał sobie krew, po czym fiolkę przekazał Remmy’emu.

Po powrocie do hotelu Chandler okazało się, że dwóch bandytów przeszukiwało pokój podróżników w celu znalezienia zegara. Niestety w trakcie bójki egipski zegar spadł na podłogę. Jeden z osiłków z całej siły w niego uderzył. Urządzenie pękło i zadymiło… Mimo starań Dianie nie udało się jego zreperować. Wtedy Amanda Mallory podpowiedziała bohaterom, że Claire dysponuje magazynem ze sprzętem Kromaggów, w którym być może znajdą pomoc. Remmy włożył zniszczony zegar do kieszeni i ruszył wraz z pozostałymi do magazynu. Zanim wyszli, Mallory powiedział Amandzie prawdę, którą przed nią ukrył - chłopak nadal wyczuwa w sobie jej Quinna.

W środku magazynu Diana znalazła urządzenie do blokowania tunelu międzywymiarowego, który był stosowany przeciwko powracającym siłom Kromaggów. Okazało się, że niedawno ktoś włączył urządzenie, aby nie dopuścić do ucieczki Slidersów. Nagle w magazynie zjawiła się Claire z dwoma ochroniarzami. To ona stała za wszystkim. Nie chciała dopuścić do kolejnej podróży Slidersów, ponieważ liczyła na ogromne zyski związane z kultem Zjazdologii. Przyznała, że to ona sprowadziła ich do tego świata za pomocą technologii Kromaggów. Nagle do magazynu wszedł jasnowidz. Marc dostrzegł w swojej wizji spisek córki i postanowił interweniować. Bohaterowie unieszkodliwili Claire i jej ochroniarzy. Niestety Marc nieoczekiwanie dostał ataku serca. Nadal ledwo żył.

Diana zbadała sprzęt Kromaggów do zjazdów. Okazało się, że jest bardzo zniszczony i wytworzony w ten sposób portal pomieści tylko jedną osobę. Po wpisaniu współrzędnych świata Remmy’ego otworzył się bardzo niestabilny tunel. Rembrandt nie zawahał się, to on chciał wskoczyć do tych wrót. Sięgnął po fiolkę z krwią zawierającą wirusa i wstrzyknął ją do swojego własnego ciała. Nastąpiło wzruszające pożegnanie. Remmy powiedział do Diany, że ta musi naprawić urządzenie do zjazdów Kromaggów i następnie zjechać za nim, jeśli jasnowidz potwierdzi, że Brown przeżył tę podróż. Nadszedł moment kulminacyjny - Rembrandt wskoczył w niestabilny tunel, który chwilę później się zamknął. Maggie płakała, była zrozpaczona. Slidersi mieli nadzieję, że przepowiednia mówiąca o śmierci po kolejnym zjeździe nie spełni się, skoro zjechał tylko Remmy, a nie ich cała czwórka.

Aby mieć pewność odnośnie losu Rembrandta, Mallory, Diana i Maggie zwrócili się do jasnowidza. Niestety mężczyzna właśnie skonał. Podróżnicy nie dowiedzieli się zatem, czy Brownowi udało się po drugiej stronie przeżyć i czy jest sens, aby po naprawie urządzenia do zjazdów pozostała trójka za nim podążyła. Przyjaciele mieli nadzieję, że Brown dotarł do swojego świata cały i zdrowy i że wirus przeciw Kromaggom zawarty w jego ciele uratuje nasz świat. Po stwierdzeniu, że jasnowidz nie żyje, Mallory skierował do Maggie i Diany następujące słowa: „co teraz robimy?”  

>> Sezon 6 (fanfic)

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!