New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Fizyka Stosowana"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi odpoczywali w parku. Mallory grał w piłkę. Diana była zaniepokojona tym, że dotąd nie udało jej się rozdzielić Quinna na dwie części. Dodatkowo podróżnicy nadal szukają prawdziwego swata Quinna i Colina. Tymczasem do zjazdu zostało 56 godzin. Bohaterowie postanowili iść zarezerwować pokój w hotelu Chandler, gdy nagle do Diany podbiegła mała dziewczynka. Wołała do murzynki "mamo". Diana wytłumaczyła, że nie jest jej matką. W pewnej chwili do Slidersów podeszła Diana2, sobowtór naszej pani doktor. Davis schowała się za Rembrandtem, tak by jej alter-ego jej nie zobaczyła.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Bohaterowie poszli do hotelu. W pewnej chwili Mallory doznał halucynacji. Widział siebie w świecie, gdzie grał w ruletkę i gdzie nagle bandyta go znienacka postrzelił. Chłopak stracił przytomność. Diana przebadała go za pomocą swojego urządzenia zwanego PDL. Okazało się, że rana postrzałowa nagle pojawiła się na ciele Mallory'ego. Tak, jakby wizja chłopaka zdarzyła się naprawdę. Maggie odparła, że Quinna, ich Quinna, rzeczywiście to kiedyś spotkało. Davis wytłumaczyła, że dwie osobowości Quinna walczą w jednym ciele o dominację. Następnie murzynka postanowiła iść na uczelnię by dowiedzieć się czy w tym świecie znajdzie jakiś przydatny sprzęt. Okazało się, że ten wymiar ma bardzo rozwiniętą technologię. Na terenie uczelni znajdował się zaawansowany reaktor, który mógłby posłużyć Dianie do rozdzielenia Quinnów. Davis musiała się zapisać na kurs na uczelni, by móc wejść do laboratorium. 

Tymczasem Maggie i Remmy przedstawili Mallory'emu tutejszy wynalazek - hologram wspomnień. Quinn dotknął urządzenia i wszyscy w trójkę znaleźli się w wirtualnym świecie, niedaleko domu Mallory'ego. Chłopak zaczął sobie co nieco przypominać. Maggie chciała się z nim jakoś pogodzić, bowiem Mallory był obrażony na nią i na murzyna za to, że mówią do niego po nazwisku. Beckett twierdziła bowiem, że jej Quinn przepadł, a nie chce nazywać obecnego Quinna po imieniu. W międzyczasie Diana usłyszała jak jej sobowtór, Diana2, rozmawia przez telefon. Davis2 ma najwyraźniej kłopoty rodzinne. Jej córeczka Nadine ma pojechać na weekend do swojego ojca, byłego chłopaka Diany. Mężczyzna o imieniu Doug groził murzynce, że jeśli ta nie spełni jego zachcianki, to przestanie płacić alimenty. Diana wróciła do hotelu Chandler i powiedziała Brownowi i Beckett o tutejszej komorze reakcyjnej, która się na pewno przyda. Wszyscy w trojkę postanowili zajrzeć do pokoju by zerknąć jakie holograficzne wspomnienia wyśnił sobie Mallory. Gdy weszli nagle zamarli. W stronę Mallory'ego mierzył z broni... Kromagg.

Mallory nie miał pojęcia kim jest ten potwór. Na szczęście Kromagg był tylko wytworem hologramu. Quinn odparł, że widział jeszcze inne rzeczy, których nie rozumie. Widział Nasz Świat opanowany przez tą szkaradną cywilizację i śmierć drogiego przyjaciela. Remmy odparł, że chodzi zapewne o wspomnienie o profesorze Arturo. Diana ponownie poszła na teren uniwersytetu. Nagle wpadła na swojego sobowtóra. Diana2 była zaskoczona, uważała, że to jakiś kosmiczny zbieg okoliczności, iż dwie podobne do siebie dziewczyny spotkały się nagle na ulicy. Obie dziewczyny zaczęły rozmawiać. Diana2 wyznała, że niegdyś też chciała studiować fizykę, lecz zrezygnowała na rzecz literatury. Tymczasem Maggie usilnie pragnęła by Mallory przypomniał sobie jak najwięcej faktów z życia Quinna. Oboje znaleźli się we wspomnieniu ze świata Bańki, gdzie razem wzięli ślub. Nagle Mallory wszystko zrozumiał. Wściekł się na Beckett, że ta na silę chce odzyskać swego przyjaciela kosztem jego samego. Gdy puściły nerwy chłopakowi nagle zaczęła go boleć głowa. Maggie dostrzegła w jego holograficznych wspomnieniach różne przebłyski z różnych światów, jakie Slidersi dotąd widzieli.

Diana powiedziała, że ciężki stan Mallory'ego oznacza jedno - chłopak także znajdzie się w stanie pływu czasoprzestrzennego, jeśli nie uda się go ustabilizować. Murzynka szybko poszła do laboratorium i włączyła komorę reakcyjną. Postanowiła w laboratorium wytworzyć pole siłowe, które naprawi niestabilną strukturę Quinna. Diana nie spodziewała się jednak, że w wyniku jej eksperymentu nagle w laboratorium pojawi się doktor Geiger! Naukowiec najwyraźniej zakotwiczył się w tym świecie, używając do tego stabilnego pola, które przed chwilą Diana wytworzyła. Doktor obiecał Dianie rozdzielić Quinna. Podał kobiecie specjalny wzór fizyczny, który miał usprawnić obliczenia. Gdy kobieta ponownie rozpoczęła proces, nagle uświadomiła sobie, że Geiger ją oszukał. W wyniku procesu świat uległ zmianie. Córka Diany2 przestała istnieć, pole siłowe chroniące Geigera uległo powiększeniu, tak, że naukowiec miał teraz więcej przestrzeni. Natomiast Diana2 miała nową osobowość, nie była już samotną matką z dzieckiem lecz naukowcem w ściśle strzeżonym centrum wojskowym.

Mallory, Remmy i Maggie poszli razem z Dianą do laboratorium. Nagle do środka weszła Diana2 z ochroną. Okazało się, że zmiany wywołane przez Geigera spowodowały, że kobieta nawet nie miała pojęcia, że niedawno była matką. Nie dała się przekonać Dianie, która zapewniała, że nie jest żadnym szpiegiem. Na szczęście Davis uruchomiła urządzenia w laboratorium i udało jej się ustabilizować stan Quinna, niestety bez rozdzielenia dwóch tkwiących w nim osób. Tymczasem Geiger ponownie znalazł się w stanie pływu czasoprzestrzennego. Slidersi otworzyli tunel. Diana nie chciała zjeżdżać, pragnęła naprawić życie tutejszej Diany2. Było już jednak za późno. W kolejnym świecie, wyglądającym jak świat średniowieczny, Davis nadal obwiniała siebie za zniszczenie życia swojego sobowtóra. Slidersi ją pocieszali, że człowiek uczy się na błędach.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!