New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Towarzysze Broni"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżnicy pojawili się na dziwnym pustkowiu. Zauważyli tylko obóz, w którym nie było żadnych śladów ludzi. Gdy zmierzali w jego kierunku, Diana odczytała z PDL, że Slidersi nie wylądowali na równoległej Ziemi. Prawdopodobnie znajdują się na innej planecie, uwięzionej w hiperprzestrzeni. Na domiar złego, zegar przestał działać, był zamrożony. Bohaterowie nie wiedzieli ile czasu pozostało do zjazdu.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Czwórka podróżnych weszła do namiotu, który był częścią obozu. Zaczęli się rozglądać, gdy nagle do środka wbiegli uzbrojeni żołnierze. Dowodził nimi sierżant Vernon Larson. Był bardzo podejrzliwy wobec podróżnych, uważał, że są szpiegami wroga. Rozkazał przydzielić Slidersom mundury i broń. Mieli dołączyć na front. Remmy protestował, mówiąc, że nic nie wie o tutejszej wojnie i nie chce w niej uczestniczyć. Jednak na próżno. Slidersi zostali zmuszeni. Gdy dotarli na front, okazało się, że walka jest bardzo zacięta. Wróg cały czas ostrzeliwuje żołnierzy Larsona. Diana była załamana. Nie spodziewała się, że tak mogą wyglądać zjazdy - wszędzie krew i trupy. 

Tymczasem okazało się, że wrogowie, z którymi walczy Larson, to Kromaggowie. Miesiąc temu rozbił się tutaj ich statek Manta i odtąd Maggowie chcą dostać się do obozu Larsona. Przyczyna jest prosta. Larson i tutejsi żołnierze pochodzą z Właściwego Świata Kromaggów, a więc ze świata, w którym Michael Mallory wynalazł broń na Kromaggów. Po zakończeniu wojny wysłano mały oddział na tę specjalnie stworzoną planetę znajdującą się pomiędzy wymiarami, w hiperprzestrzeni. W bunkrze zamknięto coś bardzo ważnego, co mieli strzec ludzie Larsona. To właśnie tego chcą Kromaggowie - dotrzeć do tajemniczego bunkra.

Tymczasem walka wciąż trwała. Diana próbowała w schronie zbadać zegar i go ponownie uruchomić. Niestety nie udało jej się. W pewniej chwili ktoś podkradł się do niej i próbował ukraść zegar. Mallory zaatakował przeciwnika. Okazało się, że był to Kromagg, który jakimś cudem przebił się przez zabezpieczenia. Na tym świecie ludzie noszą bowiem specjalne obroże, dzięki którym żaden Kromagg nie może się pod nikogo podszyć. Załamana Diana wybiegła ze schronu i gdzieś uciekła. Pozostali zaczęli się o nią martwić. Walka tymczasowo ustała. Remmy i Maggie postanowili poprosić Larsona o pomoc. Zapytali jak wydostać się z tego wymiaru. Larson odparł, że to niemożliwe. 

Remmy powiedział Larsonowi, że potrzebuje broni na Kromaggów, którą wynalazł Micheal Mallory. Larson i jego ludzie zaczęli się śmiać. Wyjaśnili, że broń owszem, była bardzo skuteczna na Kromaggów, wszystkich ich wyeliminowała i dzięki temu świat pozbył się Kromaggów. Jednak był pewien istotny efekt uboczny. Środowisko zostało skażone, ekologia przestała istnieć. Przyroda wymierała. Rembrandt załamał się. Ostatnia deska ratunku dla jego świata okazała się niewypałem. Maggie starała się pocieszyć Browna. Tymczasem Diana szła przed siebie, gdy nagle zauważył ją Kromagg. W wyniku walki Magg został postrzelony, a Diana zdała sobie sprawę, że mimo, że jest kobietą o wielkim intelekcie, to w takich chwilach jak ta jest tylko zwierzęciem. Bohaterka postanowiła jednak opatrzyć ranę wroga.

Walka była coraz cięższa. Kromaggowie wysłali czołg na front i coraz więcej ludzi ginęło. W pewnym momencie na horyzoncie pojawiła się Diana niosąca rannego Kromagga. Walka ustała. Remmy był bardzo wzruszony i zaproponował rozejm. Slidersi zobowiązali się otworzyć zamknięty bunkier i w razie odnalezienia tam jedzenia, ludzie podzielą się nim z Maggami. Kromaggowie zgodzili się. Slidersi weszli do zapieczętowanego bunkra. Wewnątrz niestety nie znaleźli jedzenia. Była tam natomiast broń na Kromaggów, zwaną Voratonem. To właśnie ta broń zabiła Kromaggów i skaziła środowisko. Remmy chciał zabrać broń, ale nie było czasu. Diana za pomocą specjalnej konsoli zbadała grawitację tego świata. Okazało się, ze Slidersi znajdują się na asteroidzie, którą jakimś cudem ludzie ze świata Michaela Mallory'ego umieścili pomiędzy wymiarami i zamknęli tutaj swoją tajną broń.

Diana wytężyła umysł i zrozumiała, że zegar nie odlicza czasu, ponieważ tunel wcale się nie zamknął. Utknął będąc wciąż otwarty na tej asteroidzie. Jest tylko niewidzialny dla ludzkiego oka ze względu na działanie tutaj specyficznego pola magnetycznego. Tymczasem Kromaggowie zdradzili ludzi i postanowili wedrzeć się do bunkra. Zabili Larsona oraz wszystkich, którzy pozostali na zewnątrz. Diana nie miała wyjścia. Szybko wyłączyła pole magnetyczne i tunel stał się widzialny. Maggie w pospiechu uruchomiła broń - Voraton. Slidersi zjechali. Broń wybuchła zabijając wszystkich Kromaggów na asteroidzie. Tymczasem w  kolejnym świecie Remmy narzekał, że stracił szansę na uratowanie swego świata z rąk Kromaggów. Mallory pocieszył go, że najważniejsze, iż broń nie wpadła w ręce tych potworów. Maggie z kolei zamówiła sobie w hotelu Chandler piwo. Slidersi wypili za przyjaźń.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!