New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
   "Wielkie Dzieło"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi pojawili się na plaży. Maggie była zmarznięta, źle się czuła. W poprzednim świecie była gorąca dżungla, więc prawdopodobnie nagła zmiana klimatu wywołała u Beckett chorobę. Slidersi mieli spędzić w nowym świecie 8 godzin. W oddali rozległ się dźwięk dzwonów. Podróżnicy dostrzegli klasztor. Postanowili udać się w tamtym kierunku w nadziei znalezienia lekarza. Gdy zapukali do bramy sanktuarium, niestety nikt ich nie wpuścił do środka. Tymczasem Maggie coraz gorzej się czuła.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Wreszcie jeden z zakonników przyszedł z pomocą. Był to młody chłopak imieniem Seth. Zaprowadził podróżnych do środka sanktuarium. Przedstawił im swojego ojca - Abrahama, który jest zarządcą owego miejsca. Wszyscy mieszkańcy sanktuarium określają się mianem Opiekunów. Lekarzem jest tutaj Opiekun James, który zajął się chorą Maggie. Zaprowadził ją do specjalnego pokoju. Tymczasem pozostali Slidersi zjedli wieczerzę z Opiekunami. Bohaterowie skłamali mówiąc, że ich łódź zatonęła i że rozbili się na tej wyspie. Bowiem jak się okazało, klasztor znajdował się na Wyspie Świętej Karoliny.

Po wieczerzy Diana została zaprowadzona do jednej z kwater. Remmy i Mallory udali się do drugiej. Nieoczekiwanie zostali w nich zamknięci na klucz. Kolejnego dnia bohaterom zostały przydzielone zadania. Diana pomagała myć podłogi sanktuarium, podczas gdy Remmy i Mallory udali się z Sethem na plażę celem znalezienia pożywienia, np. małż, a także kryształów kwarcu. Maggie wciąż znajdowała się w osobnym pokoju, zajmował się nią James. Bohaterowie dowiedzieli się nieco o tym świecie. Wyspa Świętej Karoliny jest ostatnim wolnym skrawkiem lądu. Kontynent został zajęty przez buntowników Volsangów pod wodzą niejakiego Vortaka. Człowiek ten zniszczył i spalił wiele miast na kontynencie. Zamierza dotrzeć także do klasztoru.

Gdy Diana myła podłogi, zdała sobie sprawę, że podłogi są ciepłe. Pod ziemią musiało znajdować się jakieś dziwne źródło energii. Kobieta zapytała o to Sarę, która pomagała w sprzątaniu, jednak dziewczyna nie była zbyt rozmowna. Diana postanowiła wyśledzić źródło energii. Dotarła do dziwnego pomieszczenia, jednak był to ślepy korytarz. Zrezygnowana spotkała się z resztą Slidersów. Cała czwórka postanowiła uciec z tego miejsca, bowiem czuli się tu jak w więzieniu. Podczas ucieczki dotarli do ślepego korytarza, który okazał się... windą wiodącą kilka pięter w dół. Po zatrzymaniu windy, oczom Slidersów ukazało się pomieszczenie pełne elektroniki i komputerów. Cała prawda o tym miejscu wyszła na jaw.

Sanktuarium okazało się przykrywką. Było prowadzone przez ostatnich wolnych ludzi, którzy nie chcieli by w ręce Volsangów wpadła wiedza przodków. Przepisywali do komputerów najwspanialsze dzieła i encyklopedie, tworząc ogromną bazę danych, zwaną Wielkim Dziełem. Baza ta zajmowała niestety bardzo dużo miejsca. Opiekun Abraham był wściekły, że Slidersi odkryli to miejsce, ale gdy Diana zaproponowała pomoc, złość mu minęła. Diana wpadła na pomysł kompresji przepisanych danych. Używając ogromnego kryształu kwarcu, udało jej się przy pomocy lasera wypalić w nim dane Wielkiego Działa.

Nieoczekiwanie podniesiono alarm. Do wyspy dopłynął statek Volsangów z Vortakiem na pokładzie. Napastnicy chcieli zdobyć Wielkie Dzieło. Opiekun James, zajmujący się Maggie, okazał się zdrajcą, pomagającym Vortakowi. Maggie udało się na szczęście wykryć zdradę zanim było za późno. Dołączyła do reszty Slidersów i Opiekunów i walczyła z Volsangami. Napastnicy wdarli się do środka sanktuarium i śmiertelnie postrzelili Opiekuna Abrahama. Jego syn, Seth, był zrozpaczony, jednak się nie poddał. Potajemnie wraz z Sarą wynieśli kryształ z zapisanym w nim Wielkim Dziełem i wypłynęli łódką na morze, w nadziei, że dotrą na bezpieczny ląd.

Tymczasem Volsangowie dotarli do podziemi, gdzie na komputerach były zgromadzone dane. W ostatniej chwili Maggie włączyła przycisk samozniszczenia. Ogromna baza danych, całe Wielkie Dzieło przestało istnieć. Zachowało się jedynie we wspomnianym krysztale kwarcu. Gdy minęło 8 godzin, Slidersi zjechali do kolejnego wymiaru. Był to świat olbrzymów. Bohaterowie wylądowali na ogromnym biurku. Gdy zadzwonił wielki telefon, Slidersi szybko zaczęli uciekać do szuflady.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!