New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Nowi Bogowie"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Czterech Slidersów uciekało nocą przed napastnikami z Biura Odnowy Wewnętrznej. Ci ludzie ścigali ich za to, że Remmy powiedział, że jest wierzący. Na czele napastników był niejaki Krislov. Jego ludzie kierowali w Slidersów dziwnym, czerwonym światłem. Podróżnicy nie mieli pojęcia co to takiego. Remmy  powiedział, że ci ludzie po prostu źle go zrozumieli. Jest wierzący, ale najwyraźniej wierzy w coś zupełnie innego niż oni. Gdy nadszedł moment zjazdu, Slidersi wskoczyli do tunelu. Niestety w momencie gdy wskakiwał Mallory, został trafiony wiązką laserową. Po zjeździe okazało się, że nie może się ruszać.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Maggie, Remmy oraz Diana postanowili znaleźć lekarza w nowym świecie. Mieli 38 godzin. Lekarzem tutaj okazał się Krislov, który w poprzednim wymiarze postrzelił Mallory'ego. Wszyscy ruszyli do gabinetu lekarskiego. Okazało się, że niestety Mallory ma nadpalony rdzeń kręgowy i nie ma czucia w nogach. Chłopak był załamany, nie chciał wrócić na wózek. Niestety nie było innego wyjścia. Krislov powiedział, że nie ma żadnego leku na tę ranę. Pomóc mogliby tylko Wierzący, jednak cena za pomoc jest zbyt wysoka. Slidersi nie wiedząc dokładnie o co chodzi, poszli do Wierzących.

Ludzie ci przypominali dzieci kwiatów z naszego świata. Była to grupa osób ubranych na biało, którzy beztrosko żyli, niczym się nie martwiąc. Zaoferowali Mallory'emu pomoc. Dali mu do wypicia wodę. Diana była jednak bardzo podejrzliwa i postanowiła sprawdzić w gabinecie Krislova próbkę pod mikroskopem. Ku jej przerażaniu, w wodzie znajdowały się tysiące nanorobotów. Krislov wówczas opowiedział kim naprawdę są Wierzący. Są to ludzie, którzy dzięki mikroskopijnym robotom w krwiobiegu nigdy nie chorują. Wiele lat temu gdy powstał owy wynalazek, wybuchła wojna. Zwolennicy nanorobotów w krwi nazwali się Wierzącymi. Wierzyli w to, że dzięki tej technologii mogą pokonać śmierć i dotrzeć do Boga. Przeciwnicy przegrali i tym samym Wierzący na całym świecie przekonują ludzi do wypicia ich leczniczej wody z mikrorobotami. Z kolei na poprzednim świecie sytuacja była odmienna. Trwała tam wojna i wygrywali w niej przeciwnicy robotów, zabijając wszystkich Wierzących. Dlatego ścigali Remmy'ego. Ci przeciwnicy określali się tam mianem Biura Odnowy Wewnętrznej.

Tymczasem Mallory nie mógł się powstrzymać i mimo ostrzeżeń wypił wodę. Nagle wstał z wózka i zaczął chodzić o własnych siłach. Dzięki wodzie w jego krwi zaczęły pływać nanoroboty, które go uzdrowiły. Dodatkowo każdy nosiciel uzyskał Blask, czyli specyficzną jasną poświatę, dzięki której wszyscy nosiciele robotów mogli ze sobą się komunikować. W ten sposób tworzyli jeden wielki organizm. Nie liczył się tu indywidualizm, a społeczność. Slidersi byli bardzo źli na Mallory'ego, jednak było już za późno. Nadszedł czas zjazdu. Wbrew woli Mallory'ego, zmusili go do zjazdu. W kolejnym świecie chłopak był wściekły na pozostałych podróżnych.

Nowy świat okazał się światem zarówno bez Biura Odnowy Wewnętrznej, jak i bez Wierzących. Technologia nanorobotów nigdy nie została tu wynaleziona, aczkolwiek kiedyś badania były prowadzone, jednak zostały zaprzestane. Mallory postanowił to zmienić. Za pomocą swoich nanorobotów z krwi, stworzył nową wodę, którą częstował ludzi. W efekcie stworzył grupę wyznawców, którzy byli mu bardzo wdzięczni za wyleczenie dzięki leczniczej wodzie. Pozostali Slidersi nie byli jednak zadowoleni. Obawiali się, że Wierzący mogą i w tym świecie doprowadzić do wojny. Poszli więc po radę do tutejszego Krislova. Mężczyzna powiedział, że pracował kiedyś przy technologii nanorobotów, zanim ją zaniechano. Jedyną pozostałością po niej było specjalne urządzenie, emitujące czerwone światło o odpowiedniej częstotliwości. Światło nazwano Światłem Nieboszczyka, zabijało ono bowiem nanoroboty i tym samym odbierało Wierzącym Blask.

Slidersi postanowili działać. Użyli Światła Nieboszczyka na Mallorym i innych Wierzących. Mallory wówczas wreszcie odzyskał rozum. Powiedział swoim wyznawcom, że odtąd mają wybór. Mogą zostać uleczeni za pomocą wody lub mogą zrezygnować z Blasku używając Światła Nieboszczyka. Wybór jest zawsze lepszy niż jedno rozwiązanie. Tymczasem nadszedł moment zjazdu. Slidersi cieszyli się, że odzyskali Mallory'ego. Niespodziewanie chłopak powiedział, że czuje, iż drugi Quinn będący w jego ciele, na zawsze odszedł, będąc wypartym przez osobowość Mallory'ego. Remmy nie mógł w to uwierzyć.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!