New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Naciśnij Jeden"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W kolejnym świecie podróżnicy mieli spędzić 10 godzin. Była to Ziemia, na której kontrolę sprawowała firma Data Universal (DU). Wszędzie widniały szyldy i reklamy tej firmy. Mieszkańcy nie byli zbyt rozmowni. Maggie zgłodniała, więc postanowiła kupić coś do jedzenia. Zauważyła automat z jedzeniem, podobny do bankomatu. Gdy zamówiła produkt, komputerowy głos kazał jej wprowadzić osobisty kod. Gdy Beckett odparła, że nie posiada kodu, a jedynie gotówkę, wówczas automat odpowiedział: "Naciśnij jeden". Maggie tak zrobiła, po czym została zeskanowana specjalnym laserem. Nagle podjechał do niej pojazd firmy DU i wessał ją do środka. Pozostali Slidersi nie zdążyli na czas zareagować.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Maggie została przetransportowana do siedziby firmy DU. Znajdowała się w małym pomieszczeniu, w którym był tylko monitor i specjalne krzesło. Na monitorze pojawił się doradca firmy DU, który miał zapoznać Maggie z procedurą. Przedstawił się jako 5579-A, lecz Maggie wolała na niego mówić po prostu "Facet". Tymczasem Remmy, Diana i Mallory próbowali dotrzeć do siedziby DU. Mieli tylko 8 godzin. Spotkali na ulicy Arlo, dawnego pracownika DU, który postanowił im pomóc. Wyjaśnił im pokrótce jaki jest ten świat. Społeczeństwo jest kontrolowane przez DU niemal jak przez Wielkiego Brata. Po sukcesie tej firmy, opanowała ona cały rynek i zaczęła także kontrolować zwykłych ludzi. DU przydziela każdemu obywatelowi numer identyfikacyjny. Na tym świecie nie ma gotówki, za produkty płaci się przystawiając osobisty czujnik do czytnika. Dlatego Maggie została przetransportowana do ośrodka dla buntowników systemu. Chciała zapłacić gotówką i nie miała numeru identyfikacyjnego.

Tymczasem Facet nadał Maggie numer identyfikacyjny i skanował jej umysł w celu ustalenia jakie produkty najchętniej kobieta kupuje. Kazał jej wciąż naciskać kolejne przyciski na klawiaturze. Maggie zorientowała się, że ten świat to jedna wielka manipulacja DU. To ta firma decyduje o tym co kupują jej konsumenci. Następnie Beckett dołączyła do innych buntowników systemu. Jeden z nich, James, przebywał w ośrodku już od 6 lat. Maggie musiała działać, więc skontaktowała się z Facetem. Poprosiła go o przysługę. Zamówiła masę produktów, niczym wzorowa konsumentka. Okazało się, że był to podstęp. Z zakupionych produktów Beckett stworzyła bombę, dzięki której zniszczyła drzwi pomieszczenia. Wydostała się i wraz z James'em przeszukiwała kolejne pomieszczenia firmy. Jednak nigdzie nie zastała żadnych ludzi. Na dodatek w pokoju konsultanta Faceta, nie spotkała go, lecz znalazła jedynie komputer. Facet okazał się być wirtualną postacią. James się wystraszył i powrócił do innych buntowników, bojąc się, że czeka go straszny los.

Tymczasem pozostali Slidersi wpadli na pewien pomysł. By dostać się do siedziby DU postanowili włamać się do jednego z pojazdów tej firmy. Gdy juz znaleźli się w środku i zmierzali wraz z Arlo'em do DU, Remmy uciął sobie małą pogawędkę z Mallorym. Brown dał chłopakowi do zrozumienia, że martwi się o niego. Mallory musi przestrzegać zasad, bo Slidersi stanowią zespół i nikomu się nie może stać krzywda. W międzyczasie Maggie trafiła do pokoju Naczelnika. Był to jedyny żywy człowiek, którego spotkała w siedzibie DU. Naczelnik powiedział, że Maggie nie jest prawdziwą Maggie, bowiem ta prawdziwa kupiła niedawno produkt w Szwajcarii. Skoro Maggie jest fałszywa, należy ją wykasować z systemu. Specjalny mini-robot zwany Psem, miał zaprowadzić kobietę do sali egzekucji.

Remmy, Diana, Mallory i Arlo dotarli do budynku firmy. Gdy dostali się do środka, zaczęli szukać Maggie. Pozostało mało czasu do zjazdu. W pewnym momencie trafili na pomieszczenie z monitorem Faceta. Podpowiedział on Slidersom gdzie znajduje się Maggie. Tymczasem Beckett uciekała przed robotem, Psem. Nieoczekiwanie Facet pomógł Maggie, otwierając jej odpowiednie drzwi. Dzięki temu kobieta trafiła na szukających ją pozostałych Slidersów. Arlo i James podziękowali Slidersom za otwarcie im oczu. Być może uda się zmienić system, tak by ludzie nie byli niewolnikami konsumpcji. Tymczasem nadszedł moment zjazdu. Diana otworzyła tunel. Maggie pożegnała się z wirtualnym Facetem, po czym czwórka Slidersów zjechała do kolejnego, równoległego wymiaru.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!