New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Miasto Gangsterów"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W kolejnym wymiarze bohaterowie mieli spędzić 18 godzin. Pojawili się w bocznej uliczce dokładnie chwilę po zabójstwie, którego dokonał sobowtór Rembrandta. Ofiarą był pianista lokalnego Klubu Hippo, odpowiednik hotelu Chandler w innych wymiarach. Właścicielką klubu i zarazem ukochaną ofiary była czarnoskóra Angie Morgan. Gdy zobaczyła trupa na ulicy, zaczęła krzyczeć. Slidersi podbiegli do niej by pomóc. Zabójca zdążył już uciec.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Na miejscu zbrodni pojawiła się policja z detektywem Wellsem na czele. Angie była załamana, jednak musiała wracać do pracy. Jej klub musi być otwarty, jeśli chce zarobić na życie. Niestety wielu pracowników nie chciało pracować w miejscu związanym z morderstwem i odeszło. Wówczas Slidersi zaoferowali Angie pomoc. Remmy został zatrudniony na stanowisku pianisty, Mallory był barmanem, a Diana i Maggie sprzedawały towar w klubie. Jak się bowiem okazało, był to świat przypominający nasze lata 20-te. Ustawa Gephardta zabraniała spożywania alkoholu, palenia papierosów, jedzenia mięsa czy też nawet spożywania nikotyny. Wszystko po to, by ludzie odżywiali się zdrowo. Z kolei policja była tu skorumpowana i przymykała oko na nielegalny handel kofeiną, którą trudniła się także Angie.

Tymczasem nadszedł wieczór. Remmy grał na pianinie, a Angie wykonała swój popisowy, solowy numer z musicalu Java Jive. Jej piosenka została nagrodzona oklaskami. W zaśpiewaniu pomógł jej również Rembrandt. W tym czasie Maggie i Diana sprzedawały klientom klubu cukier z domieszką kofeiny. 5 dolarów za sztukę. Kofeina jest na tym świecie rzadkością, więc stąd takie wysokie ceny. Diana postanowiła osłodzić sobie kawę owym cukrem. Niestety nagle zemdlała. Okazało się, że nie każdy towar jest dobrej jakości. Ten spowodował kłopoty zdrowotne Diany. Slidersi zaprowadzili kobietę na piętro, do pokoju, gdzie mogła odpocząć. Pokój ten jak się okazało był pokojem ukochanego Angie, Harrella, który został zabity.

Tymczasem zabójca Harrella, tutejszy Rembrandt Brown, spiskował razem z szefem lokalnego gangu kofeinowego - Dropper Daddym. Gang ten czerpał zyski z nielegalnego handlu syntetyczną kofeiną. Niestety sztucznie wytwarzana kofeina nie zastąpi prawdziwej. Gang próbował zdobyć nowe źródło. Tutejszy Rembrandt okazał się skorumpowanym policjantem, który pomagał Daddy'emu. Powiedział, że zajmie się klubem Angie, który bez wątpienia ma swego, niezależnego dostawcę prawdziwej kofeiny. Angie została porwana z klubu i przewieziona do siedziby gangu. Slidersi tymczasem znaleźli w pokoju zmarłego Harrella dowody świadczące o tym, że był gliną i badał sprawę kofeinowego podziemia. Zakochał się jednak w Angie i starał się badać sprawę w taki sposób by przyskrzynić gang, ale jednocześnie nie obciążyć ukochanej.

Rembrandt wraz z Mallorym ruszyli do siedziby gangu, podczas gdy Maggie została z Dianą. Remmy podszył się pod tutejszego Remmy'ego i uwolnił Angie. Niestety w tym momencie pojawił się Brown2 i podstęp nie zadziałał. Remmy, Mallory i Angie zostali zamknięci w chłodni. Tymczasem okazało się z notatek Harrella, że mężczyzna był umówiony z dostawcą Angie. W tym momencie do pokoju Diany wszedł detektyw Wells. Zaproponował pewien plan. Zadzwonił do skorumpowanego Browna, mówiąc mu o miejscu i terminie spotkania z dostawcą. Daddy i reszta gangu ucieszyła się z perspektywy znalezienia dostawcy czystej kofeiny. Ruszyli do Klubu Hippo. 

Na miejscu czekała na nich zasadzka. Diana, Maggie i detektyw Wells zaczęli strzelać do tutejszego Browna i gangu. W ten sposób został uwolniony nasz Remmy, Mallory oraz Angie. Wells był zadowolony, bowiem wreszcie przyskrzynił skorumpowanego Browna, natomiast Angie postanowiła zamknąć Klub Hippo. Zdecydowała o kontynuacji swojej kariery muzycznej. Nielegalny handel kofeiną wydał jej się zbyt niebezpieczny. Następnie Slidersi pożegnali się z Angie Morgan, po czym zjechali do kolejnego wymiaru.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!