New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Powrót Maggie Beckett"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Tym razem podróżnicy nie wylądowali w Los Angeles, lecz w małym miasteczku Fresno w Kalifornii. Była to miejscowość, w której wychowywała się Maggie Beckett. Kobieta postanowiła oprowadzić Slidersów po tym miasteczku. Chciała im pokazać stary dom, szkołę i inne miejsca ze wspomnień. Nagle dostrzegła na głównym placu pomnik. Gdy Slidersi podeszli bliżej, zobaczyli, że plac jest nazwany nazwiskiem Maggie, a pomnik upamiętnia bohaterów - astronautów statku Intrepid, który jako pierwszy w historii dotarł na Marsa. Niestety ekspedycja skończyła się śmiercią astronautów. Statkiem dowodziła podpułkownik Maggie Allison Beckett.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Slidersi mieli w tym świecie do dyspozycji 18,5 godzin. W mieście na każdym kroku można było dostrzec sklepy z pamiątkami i relikwiami po Maggie Beckett. Najwyraźniej tutejsza Maggie była bohaterem narodowym. Beckett postanowiła odwiedzić muzeum poświęcone Maggie. Muzeum prowadził pan Xybo, który opowiedział Slidersom o tym jak bardzo kochający ojciec Maggie wpłynął na jej decyzję o zostaniu astronautką. Maggie wybiegła wściekła z muzeum. W jej świecie ojciec zostawił ją kilka dni po śmierci matki. Odesłał ją do szkoły z internatem, Maggie nawet nie miała nigdy okazji by odwiedzić grób matki.

Następnie podróżnicy postanowili udać się do lokalnego hotelu w celu uniknięcia zwrócenia uwagi na żywą Maggie. Niestety kobieta została rozpoznana i tłum ludzi, wielbicieli Maggie, zebrał się pod hotelem. Beckett postanowiła stamtąd uciec. Gdy wybiegała jacyś faceci w czerni złapali ją oraz Mallory'ego. Zostali przetransportowani do siedziby dziwnej, obcej istoty. Był to pół człowiek, pół kosmita, tak zwany Szarak. Nazywał siebie Przywódcą. Otóż okazało się, że na tym świecie po zakończeniu II wojny światowej amerykańskim prezydentem został Adlai Stevenson. Po katastrofie w Roswell nie zataił on informacji o gościach z kosmosu. Mało tego, zawarł z obcą rasą, zwaną Reticulanami, przymierze. W wyniku porozumienia Ziemia otrzymała masę obcej technologii. Dzięki temu na tym świecie istnieje klonowanie i lekarstwa na wiele chorób. W latach 60-tych powstała szczepionka na wiele dolegliwości, przeznaczona dla małych dzieci. Niestety w szczepionce było obce DNA Reticulanów. 1% spośród małych dzieci wchłaniało obce DNA i w ten sposób powstały hybrydy. Jedną z nich jest Przywódca.

Chce on się zemścić na rządzie USA i od lat szuka dowodów spiskowej teorii dziejów. Według niego Maggie Beckett nie zginęła podczas powrotu z Marsa. Lot na czerwoną planetę nigdy nie miał miejsca, nakręcono go w studio telewizyjnym, po czym zabito astronautów, by nie pozostał po nich ślad. Przywódca oznajmił, że martwe ciało Maggie będzie jego dowodem, potwierdzającym tę teorię. Tymczasem Remmy i Diana dzwonili do wszelkich służb - FBI, CIA, NASA, jednak nikt na poważnie nie potraktował ich zgłoszenia o uprowadzeniu martwej Maggie Beckett. Nagle dwójka murzynów została porwana przez ludzi generała Thomasa Becketta, ojca Maggie. Generał dotarł do siedziby Przywódcy i tym razem to on porwał Maggie. Remmy, Diana i Mallory pozostali w siedzibie Przywódcy, obmyślając nowy plan. Przy okazji dowiedzieli się od pół kosmity, że Reticulanie mogli używać technologii zjazdów, aby szybciej podróżować pomiędzy rodzinną planetą a Ziemią.

Tymczasem Maggie przebywała wraz z sobowtórem własnego ojca w bazie wojskowej. Kobieta opowiedziała Thomasowi o zjazdach i o tym, że jest sobowtórem jego Maggie. Thomas opowiedział wówczas, że tak naprawdę Maggie i załoga statku zmarła na Ziemi. Podczas drogi powrotnej z Marsa zepsuły się tarcze ochronne i Słońce zbyt mocno napromieniowało statek. Załoga wróciła napromieniowana i umierająca. Maggie wraz z resztą umarła w męczarniach w szpitalu. Thomas chciał by ludzie zapamiętali jego córkę jako bohaterkę, ale nie taką, która umarła w męce. Zrozumiał jednak dzięki naszej Maggie, że należy ujawnić prawdę. Tymczasem Maggie mogła nacieszyć się choć przez chwilę ojcem. W naszym świecie był on ignorantem i nie interesował się losem swej córki. Maggie poszła do wojska nie dlatego, że go podziwiała. Wstąpiła do armii by choć w miejscu pracy móc spotykać ojca.

Beckett wydostała się z bazy wojskowej i dołączyła do reszty Slidersów. Towarzyszył im Przywódca oraz pan Xybo. Wyznał on, że to on projektował tarcze ochronne statku kosmicznego, którym Maggie leciała na Marsa. Stworzył muzeum o Beckett bo chciał pozbyć się wyrzutów sumienia, że to przez jego wadliwą konstrukcję załoga zginęła. Tymczasem Przywódca nie kupił bajki o podróżach do innych wymiarów i nadal chciał użyć Maggie w celu odkrycia rządowego spisku. Na szczęście w porę Slidersi zauważyli na ekranie telewizora publiczne wystąpienie generała Thomasa Becketta. Mężczyzna wyznał całą prawdę o załodze statku. Przywódca nie musiał teraz niczego udowadniać. Wojsko samo się do wszystkiego przyznało. Nadszedł czas zjazdu. Slidersi po 18,5 godzinach opuścili ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!