New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
"Książę Szlochania"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

Slidersi szybko weszli na najwyższy budynek w mieście. To była ich jedyna szansa, by przetrwać powódź w San Francisco. Miasto zostało całkowicie zalane, jedynie wierzchołek budynku, na dachu którego byli Slidersi, przetrwał. Profesor zasugerował, by Slidersi w kolejnych światach nie ingerowali zbytnio w lokalną rzeczywistość. Reszta zgodziła się. Nawet nie domyślali się, jak trudno będzie dotrzymać tej obietnicy. Nagle w kierunku wystającego budynku zaczął płynąć olbrzymi rekin.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Niespodziewanie zegar zapiszczał i otworzył się tunel. Podróżnicy zjechali do fontanny. Byli cali mokrzy, zwracali na siebie uwagę. W pewnym momencie wszyscy ludzie zaczęli kłaniać się profesorowi. Właściciel hotelu, widząc Arturo, przekazał Slidersom apartament królewski. Maximillian nie rozumiał skąd ludzie go znają, aż do momentu, w którym włączył telewizor. Zobaczył swego sobowtóra, szeryfa San Francisco. Bohaterowie nie chcieli zwracać na siebie uwagi, więc szybko opuścili hotel. Pojechali w odosobnione miejsce, do lasu. Profesor wyczytał w gazecie ciekawostki, dotyczące tego świata. W tym wymiarze nigdy nie powstały Stany Zjednoczone, Waszyngton został powieszony. W Ameryce władzę sprawuje król brytyjski. Niestety król Thomas zaginął podczas wojny we Francji i władzę tymczasowo sprawuje szeryf Arturo. Król ma jednak syna, księcia Harolda III, który wkrótce ma zostać władcą. 

W pewnym momencie do samochodu Slidersów zaczęli zbliżać się żołnierze. Uznali profesora za szeryfa i zapytali się czy kontynuować zadanie. Profesor zgodził się. Następnie Slidersi poszli zobaczyć co to za zadanie. Odkryli, że w lesie przebywa na polowaniu książę Harold, którego szeryf Arturo zamierza zabić. Owi żołnierze mieli już dokonać zbrodni, gdy nagle profesor powiedzial im, żeby się wycofali. Harold nie mógł uwierzyć Wade, że szeryf próbował go zabić. Ta mu wytłumaczyła, że jeśli księcia zabiją, to właśnie szeryf będzie nowym, prawowitym królem. Slidersi zaczęli uciekać z lasu. Nagle zostali złapani przez "Łupieżców", grupę młodych rebeliantów, którzy nienawidzili księcia i szeryfa. Łupieżcy zabiliby podróżnych, gdyby Quinn nie wymyślił intrygi. Powiedział przywódczyni Łupieżców - Rebecce, że chce dołączyć do rebeliantów i że jako dowód przestawia jeńców, szeryfa i księcia. Profesor tłumaczył, że nie jest szeryfem, ale nikt mu nie wierzył. W tajnym bunkrze Łupieżców Rebecca zamierzała zabić dwóch jeńców. Na szczęście w telewizji przemawiał właśnie na żywo szeryf. Rebecca uwierzyła, że profesor to nie szeryf Arturo. 

Tymczasem szeryf Maximillian był wściekły, że jego podwładny nie wykonał rozkazów, czyli nie zabił księcia. Żołnierz tłumaczył, że Arturo sam zarządził odwrót. W międzyczasie Quinn stanął na czele rebelii, okradał ludzi, włamywał się do sklepów. Szybko stał się znanym terrorystą w San Francisco. Szeryf nie chciał tego tolerować, zarządził obławę na Mallory'ego.

Harold zakochał się w Wade, która pomagała w bunkrze Łupieżcom. Postanowiła mu jednak pomóc w ucieczce. Harold będąc już na wolności był przerażony, wreszcie dostrzegł nędzę zwykłych ludzi. Wrócił do Łupieżców i powiedział, że pomoże im w pozbyciu się szeryfa. Quinn niestety w tym samym czasie został złapany i groziło mu krzesło elektryczne. 

Profesor wpadł na pomysł jak się pozbyć szeryfa. Należało się włamać do telewizji szeryfa i na żywo powiedzieć społeczeństwu, że szeryf to zdrajca. I tak też się stało. Podczas przemówienia Arturo, nagle na ekranach telewizorów pojawił się sam książę Harold III. Powiedział, że zwalnia szeryfa i obiecał nowe prawa, a także konstytucję. Profesor przygotował dla księcia odpowiednie zarządzenia. Slidersi musieli już opuścić ten wymiar. Quinna na szczęście wypuszczono z więzienia. Książę nawet oświadczył się Wade, ale ta nie mogła tu zostać.

Gdy podróżni zniknęli, Harold odczytał na głos nowe prawa. Wśród nich na końcu był fragment dopisany przez Remmy'ego: "A James Brown jest ojcem soulu".

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!