New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
"Jajogłowi"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżnicy pojawili się w przedziwnym świecie, w którym na ścianach budynków zawieszone były plakaty przedstawiające Alberta Einsteina. Młodzi ludzie zamiast słuchać współczesnej muzyki, delektowali się muzyką poważną. Profesor był zadowolony, że jest świat, w którym nauka tryumfuje. Nagle Quinn dostrzegł wielką reklamę, na której była jego postać. Ku Slidersom zaczął iść tłum. Okazało się, że w tym świecie Quinn jest najpopularniejszym graczem "Umysłówki" (połączenie gry sportowej i teleturnieju, w którym liczy się wiedza), a profesor słynnym naukowcem. Zgromadzeni fani wiedzieli także, że tutejszy Quinn i Arturo znają tajniki zjazdów. Slidersi wsiedli szybko o taksówki i pojechali w kierunku domu Quinna.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Quinn miał nadzieję, że znajdzie w domu miejscowego Mallory'ego wskazówki dotyczące zegara. Jeśli by coś było, na pewno pomogłoby w powrocie do domu. Niestety okazało się, że w piwnicy Quinna nic nie ma. Profesor wpadł wtedy na pomysł, by wcielić się w miejscowych sobowtórów i dowiedzieć się, gdzie oni mogą trzymać informacje o zegarze. Nie było ryzyka, że nagle pojawią się prawdziwi Quinn i Arturo, bowiem sobowtóry odbywały właśnie długą, międzywymiarową podróż, każdy fan na tym świecie o tym wiedział.

Profesor udał się do gmachu Uniwersytetu Kalifornijskiego. Był bardzo zaskoczony, bowiem w tym świecie sprawował on funkcję rektora. W swoim gabinecie niestety nie znalazł żadnych informacji o zegarze. Nagle zadzwonił telefon, po drugiej stronie odezwał się kobiecy głos. Przerażony Maximillian odłożył słuchawkę. Tymczasem Quinn postanowił wcielić się w tutejszego Mallory'ego, który jest znanym graczem Umysłówki. To przedziwna gra. Drużyna składa się z kilkunastu graczy, mecz rozgrywa się na planszy podzielonej na małe kwadraty. Zawodnicy muszą odpowiadać na trudne pytania, związane z fizyką, biologią, medycyną itd. i równocześnie rzucać piłkę, tak by zajęła ona odpowiedni kwadrat. Zdobycie największej ilości kwadratów oznacza wygraną. Jest wiele strategii. Quinn był w szoku, kiedy domyślił się, że będzie musiał opanować te zasady w kilka godzin, by nikt się nie domyślił, że nie jest prawdziwy. Mallory poszedł więc na trening. Trener był zaskoczony, bowiem myślał że Quinn wędruje z Arturo po równoległych światach. W pewnym momencie pewien członek drużyny "University of California Academic Dream Team", do której należał Mallory, poszedł skorzystać z telefonu. Powiedział do słuchawki, że Mallory najwyraźniej nie przejął się groźbą. Nadszedł czas na pierwszy mecz. Wszyscy liczyli na to, że Quinn jak zwykle będzie w świetnej formie, niestety Mallory nie potrafił zbytnio grać w Umysłówkę i drużyna przegrywała. Dopiero w ostatnich sekundach udało się wygrać. 

Tymczasem profesor dowiedział się, że tutejszy Arturo rozwodzi się z żoną, Christiną Fox. Kobieta ta była małżonką naszego profesora, niestety zmarła już po kilku latach małżeństwa na wylew mózgu. Profesor nie mógł się powstrzymać, musiał zobaczyć swoją ukochaną. Pojechał do jej mieszkania. Christina była zaskoczona, miejscowy profesor był człowiekiem egoistycznym, wykorzystywał ją. Arturo nie mógł uwierzyć w bezmyślność sobowtóra.

W tym samym czasie w mieszkaniu Quinna pojawili się ludzie z mafii. Okazało się, że sobowtór Quinna miał problemy z prawem i tak naprawdę uciekł nie do innego wymiaru, lecz do Europy. Arturo natomiast miał problemy z żoną, więc postanowił towarzyszyć sobowtórowi Mallory'ego. Ludzie z mafii postawili warunek: albo drużyna M.I.T (z którą zespół Quinna miał wkrótce zagrać) wygra, albo Quinn źle skończy. Zastraszony Mallory początkowo chciał odejść, ale zmienił zdanie. Wystąpił w meczu finałowym i tak poprowadził rozgrywkę, że drużyna Kalifornii zwyciężyła. Profesor w tym czasie spotkał się po raz drugi z żoną Christiną, wyjaśnił jej kilka spraw, a także nagrał kasetę video dla sobowtóra, w której wyśmiał jego egoizm.

Quinn zszedł z boiska i dołączył do Wade i Remmy'ego. Byli umówieni z profesorem na dachu budynku. Niestety zaczęli ich ścigać ludzie z mafii, wściekli, że Quinn ich nie posłuchał. Na dachu na szczęście czekali na nich agenci FBI. Profesor otworzył wrota i podróżni opuścili ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!