New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
"Słaba Płeć"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podczas zjazdu do kolejnego wymiaru Rembrandt i profesor posiniaczyli się, lądując z wielkim impetem na ziemi. Następnie wszyscy poszli w kierunku miasta. Profesor stwierdził, że sklep z precelkami, jego ulubionymi ciastkami, stoi w tym samym miejscu co w naszym świecie. Slidersi byli pewni, że wrócili do domu. Nagle sprzedawca powiedział, że prosi o ciszę, bowiem zaraz prezydent zacznie przemowę do narodu. W telewizorze pojawił się Clinton... pani Clinton.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Quinn kupił gazetę. Bohaterowie szybko zorientowali się, że w tym świecie kobiety dominują. Nawet papieżem jest kobieta, a na rozkładówkach pozują nie zgrabne kobiety, lecz mężczyźni. Kilkaset lat temu płeć piękna miała już dość wojen, prowadzonych przez mężczyzn i postanowiła sama zając się polityką. Wreszcie skończyły się konflikty zbrojne. Profesor stwierdził, że podróżni mają bardzo mało pieniędzy, więc należy znaleźć jakąś pracę. Mieli być bowiem w tym świecie bardzo długo, zegar wskazywał na sześć i pół tygodnia. Remmy szybko zaczął śpiewać na ulicy. Zdobył w ten sposób kilkanaście dolarów. Slidersi poszli do Motelu 12. Nagle do pokoju wbiegła Wade i powiedziała, że dostała pracę.

Wszyscy udali się do budynku, w którym miała zacząć pracować Wells. Jadąc windą profesor Arturo zaczął nieudolnie flirtować z pewną kobietą. Gdy wysiadł, zobaczył, że owa pani to burmistrz San Francisco, Anita Ross, która właśnie stara się wygrać wybory, by odbyć drugą kadencję. Quinn również postanowił zatrudnić się w biurze Anity. Otrzymał jednak tylko pracę przy komputerze i przy parzeniu kawy. Wade natomiast otrzymała jedno z kierowniczych stanowisk. Dyskryminacji mężczyzn nie trudno było nie zauważyć. 

Tymczasem profesor głośno wyrażał swoje niezadowolenie związane z ową nierównością społeczną. Zauważył go pewien człowiek, dziennikarz, który powiedział, że zna ludzi, z którymi Arturo powinien jak najszybciej się skontaktować. Profesor udał się więc na zebranie pewnej grupy mężczyzn, którzy chcieli wystawić swego kandydata na burmistrza. Wskazali na Arturo, to on według nich powinien wystartować w wyborach. Tymczasem Remmy śpiewał na ulicy. W pewnym momencie zatrąbił samochód. Ulicą przejeżdżała Serena Braxton, która szukała nowych talentów. Spodobał jej się właśnie Brown. Murzyn pojechał z nią do jej domu, na kolację.

W tym samym czasie profesor zaczął kampanię wyborczą. Rozdawał na ulicy ulotki, całował dzieci, spotykał się z nimi w szkole, obiecywał zmiany itp. Miał początkowo tylko 7 % poparcia, które szybko wzrosło do 20 %. Gdy pewnego dnia profesor był w biurze wyborczym, nagle przez okno został wrzucony kamień. Anonim przez telefon powiedział, że następnym razem będzie to bomba. Profesor zaczął obawiać się o swoje życie. 

Rembrandt spędził noc u Sereny. Gdy się obudził nie zastał jej w mieszkaniu. Nagle do domu wszedł inny mężczyzna. Okazało się, że jest to były chłopak Sereny. Zaczął płakać, gdy Remmy mu powiedział, że jest kolejnym kochankiem. Były chłopak mówił, że Serena go wykorzystała. Remmy dowiedział się również od niego, że tak naprawdę kobieta nie pracuje w branży muzycznej. Kilka godzin później, gdy już Serena pojawiła się w mieszkaniu, Remmy powiedział jej, że to koniec i odszedł. 

Tymczasem Anita Ross przedstawiła Quinnowi materiał promocyjny, w którym kandydatka na burmistrza kompromituje Arturo. Quinn bardzo się rozzłościł i odszedł z pracy. Profesor w tym czasie postanowił publicznie zrezygnować z kandydatury. W programie telewizyjnych, w którym miał się zmierzyć z Ross, powiedział, że słowa Anity go bardzo dotknęły. Rozpłakał się i powiedział, że rezygnuje. Nikt się jednak nie spodziewał skutków owego przemówienia. Poparcie Arturo wbrew oczekiwaniom jeszcze bardziej się powiększyło. 

Do zjazdu zostało kilka minut. Wade, Remmy i Quinn zastanawiali się czy jeśli profesor wygra, to zostanie w tym świecie. Wade założyła się z profesorem. Jeśli Arturo wygra kampanię, w kolejnym świecie ona mu wymasuje kark. Jeśli natomiast przegra, profesor będzie musiał być jej służącym podczas pobytu w następnym wymiarze. Pojawiły się pierwsze wyniki. CNN podała, że profesor minimalną ilością głosów przegrał z Anitą Ross. Arturo przemówił do swoich pracowników, uczestniczących w kampanii. Powiedział, że cieszy się, iż sprawił, że mentalność tutejszego społeczeństwa się zmieniła. Slidersi zjechali, profesor także. Nagle do pomieszczenia, w którym jeszcze przed chwilą byli podróżni wszedł jeden z pracowników. Powiedział, że CNN się pomylili, oficjalne wyniki mówią, że to profesor wygrał.

W kolejnym świecie Arturo pełnił rolę służącego Wade. Świat wyglądał bardzo idyllicznie, plaża, słońce, woda. Czas płynął powoli, zwłaszcza dla profesora, który nie mógł się opalać, tylko musiał przynosić drinki na zawołanie Wells. Czas pobytu w tym świecie to 9 dni, 5 godzin i 32 minuty.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!