New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

 EGIPSKI ZEGAR
Od odcinka "Slide Like An Egyptian" do "The Seer" 

   WYGLĄD

Egipski Zegar tak jak oryginalny zegar Quinna posiada plastikową obudowę, wiele świecących lampek i wyświetlacz, który pokazuje ile czasu zostało do kolejnego zjazdu. Czas również jest odliczany do tyłu do zera. Jednak w odróżnieniu do poprzedniego Zegara posiada on przezroczyste, ponumerowane przyciski. Działanie Egipskiego Zegara jest takie same jak w przypadku Zegara Quinna.
 PRZYCISKI

W tym Zegarze przyciski z liczbami służą do wprowadzenia prawidłowego kodu do konkretnej Ziemi w konkretnym wymiarze. Pod tymi przyciskami znajdują się następne. Dwa są rozmieszczone po bokach, a reszta tworzy jakby koło podzielone na cztery równe części. Służą one do zaprogramowania czasu w danym wymiarze. Lewy przycisk służy do zaprogramowania godzin, dolny minut, a prawy sekund. Maksymalnie Zegar można zaprogramować na 99 godzin, 99 minut i 99 sekund. Dwa przyciski po bokach służą do rozpoczęcia i zatrzymania odliczania do otwarcia wrót. Odliczanie może rozpocząć się od 99:99:99 do 00:00:00.
 BUDOWA WEWNĘTRZNA

Zegar składa się z wielu urządzeń, między innymi: mikrochipów, kabelków i kryształu energetycznego. Dzięki temu zegar cały czas jest zasilany. (Dla ciekawskich:  zdarzyło się, iż slidersi musieli wymienić kryształ na inny.)
 EMBLEMAT SKARABEUSZA

Duży czerwony przycisk z plastiku znajdujący się nad emblematem służy do ustawiania i zmiany odliczania czasu do zjazdu. Poza tym ma za zadanie uaktywnić emisję promieni, by wrota się otworzyły. Natomiast wygrawerowany na Zegarze emblemat skarabeusza jest z metalowej płytki i przedstawia jeden z symboli egipskich bogów – Skarabeusza. Niektórzy uważają, że emblemat przedstawia orła z kleszczami od kraba.
 EMISJA PROMIENI

Promienie wyemitowane przez egipski zegar również otwierają wrota. Kiedy jest on włączony dwie przezroczyste lampki na małych pozłacanych, metalowych pręcikach świecą na błękitno. Następnie tworzą niebieski promień otwierający wrota (patrz 3 sezon) lub efekt błyskawicy (patrz 4 i 5 sezon).
 (DE)AKTYWACJA

Emisję energii w egipskim Zegarze można regulować trzema włącznikami znajdującymi się z tyłu. Dzięki temu Slidersi nie marnowali bezsensownie energii Zegara. Dolny wyłącznik służy do aktywacji wyświetlacza i umożliwia odliczanie. Czerwony przycisk nad Skarabeuszem znajduje się pod kontrolą środkowego przełącznika. Natomiast przełącznik znajdujący się na samej górze służy do włączania lub wyłączania migającego światła nad Skarabeuszem.
 BŁĘDY I ZAKŁÓCENIA

Slidersi mieli także niemałe kłopoty z egipski zegarem. Zegar czasami źle działał, był uszkodzony itp. Poniższy spis odcinków  opisuje, co się działo z zegarem:

Slide Like An Egyptian
W tym odcinku Slidersi po raz pierwszy uaktywniają Egipski Zegar. Za pierwszym razem otwarty tunel ma żółte zabarwienie. W kolejnych odcinkach będzie barwa srebrno-niebieska. Quinn wszczepił do tego zegara stabilizator geograficzny.

The Other Slide of Darkness
Nietypowy żółty kolor wrót powstał pod wpływem dziwnej mgły zawierającej siarkę.

This Slide of Paradise
Zegar został uszkodzony pod wpływem wody (Slidersi wylądowali na plaży). Po walce z Rickmanem zaprogramowany Zegar został jeszcze bardziej uszkodzony. Quinn i Maggie nie zjechali do Naszego Świata, lecz do Świata Przyszłości.

Slidecage
Slidersi znajdują się w miejscu gdzie prawidłowe działanie Zegara jest tłumione. W wyniku tego Zegar wyłącza się automatycznie.

Lipschitz Live!
Podczas zjazdu do Świata Lipschitza wrota były tak niestabilne, iż każdy ze Slidersów wylądował w różnym miejscu. Było to spowodowane silnymi zakłóceniami.

Net Worth
Gdy Slidersi lądowali tunel utworzył się pomiędzy szybą. Przez to Quinn i Remmy znaleźli się z jednej strony szyby, a Colin i Maggie z drugiej.

Roads Taknen
Początkowo z tunelu wyskoczył tylko Remmy i Colin. Oboje zauważyli wyładowania elektryczne. Następnie otworzył się drugi tunel z Maggie i Quinnem. Okazało się, że nastąpiło jakieś zwarcie, które doprowadziło do powstania równoległego świata, w którym Quinn i Maggie są małżeństwem.

The Unstuck Man
Dr. Geiger w wyniku swojego eksperymentu zakłóca przebieg zjazdu Slidersów. Doprowadza to do zniknięcia Colina i połączenia się Quinna ze swoim sobowtórem ze świata Dr. Geigera.

Straners and Comrades
W tym odcinku Zegar jest w stanie zamrożenia - oznacza to, że licznik nie chce odliczać ani do tyłu ani do przodu. Na dodatek wrota nie chcą się zamknąć.

Easy Slider
Lądowanie dla Slidersów nie było zbyt miłe, ponieważ wrota przypominały podłużną trąbę i wyrzuciły brutalnie Slidersów na ziemię.

Heavy Metal
Tym razem Slidersi lądują pod wodą. To znak, że Zegar niebawem przestanie dzialać.

To Catch a Slider
Kryształ energetyczny w Zegarze przestaje działać. Doprowadza to do tego, iż Zegar zaczyna wariować, odlicza do przodu i tyłu. Gdy Slidersi chcą wskoczyć do tunelu ten ich wciąga, ale zaraz wyrzuca, i tak w kółko.

The Seer
Ostatnie wrota, jakie otworzył Zegar zostały zablokowane przez siły pola magnetycznego i w wyniku tego Slidersi nie mogą dalej zjeżdżać. Pod koniec odcinka Zegar został zniszczony...

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!