New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

POWRÓT

KWIECIEŃ 2004:

30 Kwiecień 2004 - by Cez
Screeny z drugiego sezonu

Na stronie pojawiły się fotki ze wszystkich odcinków drugiej serii serialu Sliders. Warto też wspomnieć, że na SLIDERS PL znaleźć już można streszczenia wszystkich odcinków z sezonu pierwszego. Jeśli przegapiłeś kiedyś jakiś epizod, przeczytaj streszczenie i opis. Wkrótce kolejne szczegółowe opracowania odcinków.

30 Kwiecień 2004 - by Cez
Sliders we włoskiej telewizji

Włoska stacja TV "Canale 5" postanowiła wyemitować piątą serię Sliders (tytuł włoski - "I Viaggiatori"). Jeśli w twojej kablówce jest ten kanał i znasz włoski, to masz okazję, by zobaczyć sezon, którego nigdy nie było w Polsce. Jednak problemem może być godzina emisji. Serial nadawany jest codziennie, około godziny 4:30, w nocy. Tymczasem niemiecka stacja RTL kończy emisję piątego sezonu. Zostało tylko pięć odcinków. Ostatnie dwa epizody serialu zostaną pokazane jednego dnia, 29 maja 2004, o godzinie 15:50. Korzystając z okazji przypominamy: trwa konkurs na najlepszą stronę o Sliders. Głosowanie trwa do 11 maja. Kliknij na banner "Timer Award" i zagłosuj na SLIDERS PL. 

30 Kwiecień 2004 - by Cez
Sliders DVD nie będzie dostępne w Europie

Universal Pictures, wytwórnia filmowa, która w sierpniu tego roku zamierza wydać Sliders DVD, poinformowała, że jednak planuje to zrobić tylko w USA i Kanadzie. Zestaw nie będzie dostępny nawet we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Nie ma więc co liczyć, by DVD trafiło do Polski. Być może dobre wyniki sprzedaży sprawią, iż wytwórnia zmieni zdanie. Jednak w chwili obecnej plany nie obejmują Europy.

29 Kwiecień 2004 - by Cez
"FANTASY" z artykułem o Sliders już w kioskach

W całej Polsce można już zakupić najnowszy numer dwumiesięcznika "Fantasy" (wydanie specjalne CD-Action). Pismo to poświęcone jest science-fiction, fantasy i horrorom, czyli szeroko pojmowanej fantastyce. W środku znajdziecie obszerny artykuł o serialu Sliders. Możecie również wyciąć i wysłać załączoną petycję do TV Polsat. Adres tej stacji znajdziecie tutaj. Do magazynu (100 stron) dołączony jest specjalny kalendarz gracza, który liczy 196 stron. Całość kosztuje jedynie 7,50 zł. Inne ciekawe teksty w numerze: "Światy Blizzarda", "Obcy" czy "Nieumarli".

24 Kwiecień 2004 - by Cez
Szept "Sliders" z serialowej czołówki

Pod koniec każdej czołówki (intro) w serialu Sliders usłyszeć można charakterystyczny szept "ssssslidersssss". Do kogo jednak należą te głosy? Ostatnio pojawiły się informacje na ten temat. Szept w sezonie 1 i 2 należał do Roberta K. Weissa, twórcy serialu Sliders. Pojawił się również w sezonie 3. Jednak nowi producenci stwierdzili, że szeptać powinien któryś z aktorów. Wybrano Johna Rhys-Daviesa (w Sliders grał profesora), który według wszystkich robił to najlepiej. Jego głos można usłyszeć w czołówce 3 serii, nawet w tych odcinkach, w których aktor już nie grał. Następnie była seria 4. W tym przypadku wybrano Jerry'ego O'Connell (Quinn). W sezonie piątym zabrakło tego aktora. Producenci uznali, że cała czwórka aktorów, czyli Derricks (Remmy), Wuhrer (Maggie), Floyd (Mallory) oraz Locke (Diana), powinna szeptać słowo "Sliders". Filmiki, w których można usłyszeć owe głosy, można ściągnąć ze strony/działu Sliders International. Znajdują się w części poświęconej USA, w rubryce "tytuł serialu". Przykładowy filmik jest tutaj.

23 Kwiecień 2004 - by Cez
PETYCJA SLIDERS!

Tak jak obiecywaliśmy, rozpoczynamy PETYCJĘ! Przypominamy: serialu Sliders nie ma w Polsce od kilku lat. Ostatnio był na RTL7 (w 1999 roku), potem przez chwilę na Polsacie i TV4 (jednak stacje te zdenerwowały nas polskim tłumaczeniem). Serwis SLIDERS PL pamięta o polskich fanach i przygotował petycję do rodzimych stacji TV. Chcemy by serial powrócił na antenę, by jakakolwiek stacja TV zakupiła wszystkie odcinki. Jeśli chcesz pomóc, wejdź na stronę z petycją, klikając np. na duży banner u góry lub wybierając podstronę w menu. Wpisz swoje imię/nick, maila oraz treść prośby. List zostanie przesłany m.in. do Polsatu, TV4, TVN, TVP, HBO oraz Tele 5. Prócz tego można wysłać zwykły list, adresy stacji TV są we wspomnianym dziale. Jeśli chcesz pomóc, to możesz również zamieścić banner lub button na swej stronie. Liczymy na to, że akcja się powiedzie! Przypominamy na koniec o konkursie Timer Award. Głosujcie na najlepszą stronę o Sliders!

20 Kwiecień 2004 - by Cez
Dział Sliders DVD

Zagraniczne strony o Sliders aż kipią od nowych wiadomości o zestawie Sliders DVD (6 płyt), który ukaże się w USA w sierpniu tego roku. W związku z dużym zainteresowaniem otwieramy nowy dział >> Sliders DVD. Znaleźć tam można wiele informacji na temat tego wydania oraz kilka ciekawostek, jak np. okładki DVD zaprojektowane przez "niecierpliwych" fanów.

18 Kwiecień 2004 - by Cez
Sliders DVD w sklepie Amazon.com

Znany na całym świecie sklep Amazon.com dodał do swojej oferty zestaw sześciu płyt DVD z serialem Sliders. Produkt można zamówić tutaj, za $62.99, czyli o $26.99 mniej niż oferta Universal, o której pisaliśmy ostatnio. Niestety zestaw DVD jest wydawany tylko dla regionu 1, czyli w USA i Kanadzie i w tej chwili brak informacji czy DVD ukaże się w regionie 2, czyli w Europie. Wkrótce więcej informacji o tym produkcie.

17 Kwiecień 2004 - by Cez
Sliders INTERNATIONAL!

Z radością informujemy, że wielki projekt polskiego serwisu SLIDERS PL i niemieckiego Die Sliders Slide Side został ukończony. Pracowaliśmy razem nad międzynarodową stroną o Sliders. Owocem współpracy jest witryna Sliders International, będąca obecnie w języku niemieckim i polskim. Strona ta zawiera ogrom informacji na temat emisji serialu Sliders w różnych krajach całego świata. Przykładowo znajdziecie tam dane na temat Sliders w Finlandii, Chin czy Izraela, czyli np. lokalny tytuł serialu, intro, tłumaczenie, a także sporą ilość filmików i dźwięków z różnych zakątków globu. Oczywiście to nie koniec! Wkrótce powstanie angielska wersja tej strony. Po co? Nie chcemy spocząć na laurach. Zamierzamy napisać o kolejnych krajach, a także uzupełnić informacje, o krajach, o których już coś wiemy. Jeśli jesteś w posiadaniu jakiegoś dźwięku, filmiku lub tekstu o Sliders z innych państw, to wyślij do nas maila. Mamy nadzieję, że międzynarodowa strona będzie się powiększać. Jest ona częścią SLIDERS PL, w związku z czym dział ten znajdzie się od dziś w menu.

To our foreign guests: Please check our Sliders International Site. If you don't see your country in menu, please mail us. If your country is mentioned, but there is few information, also write to us!

13 Kwiecień 2004 - by Cez
Sliders w sierpniu na DVD

Universal Home Studio ogłosiło, że długo oczekiwany zestaw Sliders DVD, wreszcie ujrzy światło dzienne. Na ten tytuł ogromna ilośc fanów na zachodzie czekała od dwóch lat, bowiem premierę wciąż przekładano. DVD ukaże się niebawem, bo 4 sierpnia 2004 roku. Zestaw obejmuje sześć płyt, zawierających dwa pierwsze sezony serialu, czyli 23 odcinki na 88 istniejących. Dźwięk będzie w systemie Dolby Digital Surround, a obraz w wersji pełnoekranowej. Bonusowe materiały jeszcze nie zostały przedstawione, ale wiadomo, że się pojawią. Nie planuje się jednak wersji VHS. Prawdopodobna cena: $89.98. Czy wydane zostanę także sezony 3 - 5? W tej chwili nie wiadomo, wszystko zależy od wyników sprzedaży pierwszego zestawu Sliders DVD. Okładka pudełka jeszcze nie jest znana. Chętni mogą już teraz zamówić produkt na stronie Universal Studio, korzystając z rabatu. Zaoszczędzić w przedsprzedaży można 15 dolarów. Oczywiście nie wiadomo czy produkt pojawi się w Polsce.

13 Kwiecień 2004 - by Cez
Streszczenia odcinków

Prezentujemy kolejną nowość - streszczenia siedmiu odcinków z pierwszego sezonu. Teksty te są tzw. spoilerami, czyli opisami, zdradzającymi fabułę. Jeśli wolisz najpierw obejrzeć odcinek, nie czytaj tych tekstów (choć oglądanie Sliders w Polsce jest w tej chwili trudne). Wkrótce kolejne streszczenia, a także opisy i galeria screenów.

12 Kwiecień 2004 - by Cez
Drzewo genealogiczne bohaterów Sliders

Zamieszczamy na SLIDERS PL ciekawostkę - drzewo genealogiczne bohaterów, które zawiera: rodziców, rodzeństwo oraz czasem męża lub żonę. Źródło: 88 odcinków serialu Sliders.

12 Kwiecień 2004 - by Cez
Program TV - Sliders na Węgrzech i we Francji

Zapewne nie każdy ma w swojej telewizji kablowej stację RTL. W związku z tym postanowiliśmy zamieszczać ramówkę z innych krajów. Prezentujemy więc godziny emisji serialu Sliders w telewizji francuskiej 13 Rue oraz węgierskiej TV2. W Polsce wciąż serial jest niedostępny.

11 Kwiecień 2004 - by Cez
Nowy dział - aktorzy

Od dziś na SLIDERS PL możecie znaleźć masę informacji o aktorach, grających w serialu Sliders. O każdym z nich przygotowaliśmy następujące informacje: minibiografia, podstawowe dane, ciekawostki, filmografia, gościnne role. Wkrótce galeria zdjęć każdego aktora. Zapraszamy!

11 Kwiecień 2004 - by Cez
Konkurs na najlepszą stronę o Sliders

Niemiecki serwis Die Sliders Slide Side ogłosił trzecią edycję konkursu "Timer Award #3" na najlepszą stronę zagraniczną o serialu Sliders. Nominowane są trzy strony: polska SLIDERS PL, włoska strona I Viaggiatori oraz francuska Earth 21. Jeśli chciałbyś zagłosować na SLIDERS PL lub inną stronę, zajrzyj na witrynę konkursową, klikając na banner u góry lub tutaj. Aby zagłosować, należy na wspomnianej stronie kliknąć na screen odpowiedniego serwisu. Głos można oddać tylko raz w dniach 11.04.04 - 11.05.04. Pierwszą edycję w 2002 roku wygrała strona Gate Heaven, drugą w 2003 Sliders France. Trzymajcie za nas kciuki podczas tegorocznej edycji! 

  11 Kwiecień 2004 - by Cez
Archiwum newsów

W związku z coraz większą ilością newsów na stronie głównej, postanowiliśmy otworzyć dział Archiwum, gdzie znajdziecie stare newsy. Jeśli uważasz, że przegapiłeś ważną nowinę, zajrzyj tam!

  2 Kwiecień 2004 - by Cez
Wycięta scena z odcinka "Summer of Love"

Na stronie pojawił się opis odcinka Lato Miłości. Ciekawostką jest fakt, że z tego odcinka została wycięta ważna scena, która wyjaśnia, dlaczego Slidersi muszą za każdym razem czekać na to, by zegar zakończył odliczanie, a nie mogą zjechać w dowolnym momencie. Scena została usunięta, ponieważ producenci zdecydowali się pokazać wcześniej odcinek Fever (Gorączka) i wspomniana wycięta scena byłaby nielogiczna.

  2 Kwiecień 2004 - by Cez
Intro z Węgier, Rosji i z POLSKI

Prezentujemy intro (czołówkę) z kolejnych trzech państw europejskich. Możecie ściągnąć plik mp3 - intro rosyjskie z 5 sezonu. Mamy także pliki avi - intro rosyjskie z 1 sezonu, węgierskie z 1 i z 2 serii. Interesuje was POLSKA czołówka? Jeśli tak, to polecam intro z Polsatu (1 seria) i z RTL7 (4 sezon).

 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!