New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Pozostałość z Edenu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi przebywali aktualnie w lesie, spali pod gołym niebem. Nagle obudziła się Wade. Śnił się jej koszmar. Remmy zaniepokoił się i podszedł do dziewczyny. Wells powiedziała, że wciąż śnią jej się potwory z podziemnego świata. Remmy odparł, że najlepszym sposobem na pozbycie się koszmaru jest wyrzucenie z siebie wszystkich myśli. Wade zaczęła opowiadać co działo się z nią i Quinnem pod ziemią. Rembrandt natomiast opowiedział Wade co w tym czasie robił z profesorem na powierzchni. Zaczęli opowiadać - Slidersi, zanim trafili na Ziemię Maggie, zjechali do dziwnego miejsca. Remmy wleciał w krzak dzikiej róży, pokaleczył się nieco. Arturo chciał mu pomóc, niestety także się zranił. Podróżni spojrzeli na niebo. Obok księżyca widać było dwie planety, przypominające Ziemię. Slidersi poszli w kierunku tutejszych ludzi. Zauważyli, że mieszkańcy posługują się prymitywnymi włóczniami, najprawdopodobniej na tym świecie nie znano broni palnej. Gdy już podeszli do miejscowych, nagle zaczęło się trzęsienie ziemi. Podłoże pękło, otworzyła się wielka dziura. Niestety Wade straciła równowagę i spadła w przepaść. Quinn rzucił się na ratunek. Było już za późno. Przepaść się zamknęła, Wade prawdopodobnie została zasypana żywcem.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Nikt z tutejszych ludzi nie chciał pomóc Slidersom w odkopywaniu. Quinn spojrzał na zegar - zostały 3 dni by odnaleźć Wade. Zdesperowany Mallory zaatakował jednego z mieszkańców tego świata. Chłopak miał na imię Brock. Powiedział, że nie tylko Wells wpadła do przepaści. Jego siostra z dzieckiem również. Brock zgodził się pomóc Slidersom. Przyniósł im liny i zaprowadził do pewnej bardzo głębokiej dziury, przypominającej studnię bez wody. Quinn postanowił zejść sam. Gdy już był w połowie, nagle lina została odcięta. Quinn spadł na dół. Tymczasem na powierzchni profesor, Remmy oraz Brock zostali otoczeni przez tutejszą ludność, na czele której stał Keegan. Mężczyzna był wściekły na Brocka, że ten pomógł obcym ludziom. To Keegan przeciął linę. 

Przywódca zaprowadził Browna i Arturo do wysokiego, nowoczesnego budynku. Mężczyźni byli zaskoczeni, że w tym świecie istnieją takie budowle. Dowiedzieli się, że dwie inne planety koło Ziemi i Księżyc powodują od wielu lat częste trzęsienia ziemi. Po prostu zakłócają grawitację. Kilkanaście lat temu wszystkie 4 ciała niebieskie należały do Janeerów. Rasa ta miała ogromną wiedzę. Zagospodarowali planety, jednak ich technologia nie mogła powstrzymać trzęsień ziemi. Wtedy Janeerowie odeszli z Kalifornii i od kilku lat nie wracali. Na miejscu zostały jedynie prymitywne ludy, które czują się bezpiecznie w starych budynkach Janeerów. Inni ludzie mieszkali natomiast od lat pod ziemią, w wielkich fabrykach i elektrowniach. Niestety długotrwała izolacja spowodowała, że powstały z nich zmutowane szkaradne potwory. Ludność nadziemna poluje na nich nieustannie. Boi się bowiem, że podziemni ludzie staną się kiedyś zagrożeniem dla ich społeczności. Niegdyś cały świat był nazywany w tym wymiarze Edenem, czyli rajem, a teraz prawie nic z niego nie zostało.

Tymczasem Wade czuła się dobrze. Spadła z dużej wysokości na jakieś metalowe fragmenty podziemnej fabryki, ale nic się jej nie stało. Niestety inna kobieta, która również spadła, już nie żyła. Nagle Wade usłyszała płacz małego dziecka. Dokoła niej pojawiły się dziwne potwory, które przypominały ludzi. Wade chciała im odebrać dziecko, jednak kreatury zaatakowały dziewczynę. Z pomocą przyszedł Quinn, który ocknął się po upadku w studni. Niestety wszyscy zostali złapani przez podziemną rasę. Tymczasem Remmy i profesor zostali zamknięci w nowoczesnym budynku. Nagle profesor powiedział, że potwornie swędzi go rana, którą spowodowały róże. Spojrzał na ramię, coś wyrastało z jego skóry. Arturo nie mógł wytrzymać, drapał się tak mocno, że cała ręka zabarwiła się na czerwono. Remmy ujrzał na swojej szyi i ramieniu podobne rany, lecz znacznie mniejsze. Nieoczekiwanie pojawił się Brock. Przyniósł Slidersom zimne kompresy. Okazało się, że jest to stary wynalazek Janeerów. Niezwykle szybko wyleczył ogromne rany profesora. Następnie Slidersi otrzymali dziwny owoc do zjedzenia. Bohaterowie nie mogli uwierzyć. Wystarczyło pomyśleć sobie o jakimś pysznym smaku, np. o kurczaku, a owoc wydzielał odpowiedni smak i zapach. 

Remmy zapytał się profesora czy aby nie jest na nic chory. Dziwiło go bowiem to, że rany Arturo były o wiele większe niż rany murzyna. Profesor przyznał się, że choruje na śmiertelną chorobę. Zostało mu kilka miesięcy życia. Dwójka mężczyzn z ponowną pomocą Brocka postanowiła zejść pod ziemię. Do zjazdu zostało mało czasu, więc trzeba było jak najszybciej znaleźć Quinna i Wade. Mężczyźni doszli do głębokiej studni. Remmy zszedł na dół i natrafił na uciekającą Wade. Dziewczyna trzymała dziecko. Nadbiegł Quinn. Ścigały go potwory. Wszyscy rzucili się do ucieczki. Bo bójce Slidersi zdołali dojść do dna studni i zaczęli wspinać się po linie. Brock był załamany tym, że jego siostra zginęła na dole, na szczęście chłopak odzyskał siostrzeńca. Podziękował za to Wade. Gdy już wszyscy byli na powierzchni znów pojawił się wściekły Keegan z obstawą. Powiedział, że nikt nie ma prawa wchodzić pod ziemię, do zakazanej strefy. Wtedy Quinn odparł, że na dole znajdują się zakopane fabryki, które lada dzień mogą się zawalić. Kolejne trzęsienie ziemi na pewno do tego doprowadzi. Quinn namówił wielu tutejszych mieszkańców by opuścili to miejsce zanim będzie za późno. Keegan był bardzo zły, jednak spora część jego ludu poparła Mallory'ego i Brocka. Wkrótce nowy przywódca wyruszy na poszukiwania bezpieczniejszej krainy. Keegan został razem z kilkoma osobami, nie dał się bowiem przekonać. 

Tymczasem nadszedł czas na zjazd. Slidersi otworzyli tunel i wskoczyli do środka. Profesor i Remmy byli już zdrowi. Keegan nagle dostrzegł niebieską poświatę wrót i pobiegł zobaczyć co się stało. Tunelu już nie ujrzał, bowiem wir zdążył się zamknąć. Dostrzegł natomiast wychodzącą ze studni kreaturę. Potwór rzucił się na Keegana...

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!